Aktiviteler

At Turu

Vadileri gezmenin diğer keyifli bir yöntemi ise at turlarına katılmak. Uygun hava koşullarında hergün profesyonel at turları organize ediliyor. Hem yetişkinler, hem çocuklar bu turlara katılabiliyor.

Kapadokya Balon Turu

Bölge, sıcak hava balonu uçuşları ile iyi bilinmektedir. Sıcak hava balonu uçuşları Kapadokya manzarasını keşfetmek ve doğanın benzersizliklerini hissetmek için olağanüstü bir fırsattır. Bu uçuşlar sertifikalı firmalar ve pilotlar tarafından düzenlenir. Olağan uçuşlar rüzgar durumuna bağlı olarak sabah erken saatlerde başlar ve 60 ila 90 dakika (kısa ve uzun uçuşlar) arasında sürer.

Kapadokya Turları

Kapadokya tarihi mekanları, benzersiz vadileri ve doğasıyla misafirlerine dolu ve keyifli zamanlar vaat ediyor.

Görülmesi gereken yerler arasında;

Unesco tarihi miraslar listesinde bulunan Göreme açık hava müzesi ve kiliseleri
Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirleri
Zelve açık hava müzesi
Paşabağ peri bacaları
Gün batımı ile meşhur Kızılçukur Vadisi
Ortahisar ve Uçhisar kaleleri
Ihlara vadisi ve kiliseleri
Sobesos Roma Kalıntıları
Keşlik ve Selime manastırları
Soğanlı Vadisi Kiliseleri

ATV Turları

ATV-QUAD Safari 4 tekerli motorlar ile bazen çamurlu, bazen sulu vadiler ve tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir sürüş sporudur. Araba kullanmayı bilmenize ve ehliyet sahibi olmanıza bile gerek kalmayan, herkesin yapabileceği ve eğlenceli bir turdur. Kısa bir tanıtım bilgisinden sonra ve birkaç metre deneme ve ısınma sürüşünü gerçekleştirdikten sonra ATV motoruna tamamen hakim olmayı başarıyorsunuz…

Atv Safari Turları,sizlere sevdiklerinizle birlikte doğa ile içiçe, stresten uzak, heyecan dolu turlardır ve Öz Kapadokya Tur olarak sizlere bu turları profesyonel ekibimiz ve yılların tecrübesi ile sunmaktayız. Vadilerin içinden sıcacık ve ilgi çekici bir ortam ve samimi bir ekip sizleri bekliyor olacak.

Öz Kapadokya Tur ile şehrin gürültülü ve stresli ortamından bir nebze olsun uzaklaşacak, doğa ile baş başa kalarak kendinizi yenileyecek, arkadaşlıklarınızı pekiştirecek, sevdikleriniz ile muhteşem eğlenceli bir vakit geçireceksiniz.

Yürüyüş Turları

Tarihi Yer ve Doğa Yürüyüşleri bölgemizde genellikle aşağıdaki şekilde tercih edilmektedir.

· Güvercinlik ve Aşk vadilerinde 7 km.lik yürüyüş turu.

· Bağlıdere vadisinde yaklaşık 8 km. lik yürüyüş sonrası El-Nazar Saklı Kilise ziyareti ve Erken Hıristiyanlık Dönemi’ne ait kaya kiliselerinin bulunduğu Göreme Açıkhava Müzesi’ne ziyaret.

· Kılıçlar vadisi üzerinden Kızılçukur dahil olmak üzere toplam 12 km. lik yürüyüş. Çavuşin’deki eski yerleşim alanları ve Vaftizci Yahya Kilisesi ziyareti. Paşabağ ve Zelve Açıkhava Müzesi ziyaretleri. Devrent vadisinde yürüyüş ve Avanos gezisi. Sonrasında Derinkuyu yeraltı şehri, Narlı Göl (krater gölü) gezileri.

·Ihlara Vadisi gezileri . Belisırma’ya kadar kilise ziyaretlerini de içeren vadi yürüyüşü ve ırmak kıyısında seçkin bir restoranda taze tatlısu balıklarının olduğu öğle yemeği. Daha sonra Selime köyüne dek vadi içinde yürüyüş (yaklaşık 12 km.)

Bölgemizdeki tur şirketlerince Yukarda söz edilen yürüyüş seçeneklerinin dışında isteğe göre farklı güzergahlar belirlenerek yarım ya da tam günlük yürüyüş gezileri de düzenlenebilmektedir.

JEEP Safari

Bölgemizde yapılan Jeep Safari gezileri aşağıdaki şekildedir.

Sabah saatinde ciplerle Ürgüp, Mustafapaşa, Yeşilhisar, Yahyalı yönünde yola çıkılır. Yahyalı’dan dağ yolları ile Aladağlar’a, ardından Çamlıca Köyü yakınlarında, Zamantı ırmağı kıyısında kamp kurulur.

Büyükçakır ve Karpuzbaşı şelalelerinde kamp kurularak öğle yemeği verilir. Sabah tekrar yola çıkılır. Dağlarda ve yaylalarda, 2500 m. yüksekte yaşayan Yörükler ziyaret edilir. Niğde, Nevşehir yönünde yol alınarak dönülür.

Bu turlar, istek üzerine 1 günlük ya da 4 günlük olarak minimum 8 kişi ve 3 jipin katılımıyla düzenlenebiliyor. Bir başka güzergah da Toroslar’ın kuzey yaylaları olabilir. Jeep turları için tur şirketinizden 5 gün önceden rezervasyon yaptırmaya dikkat edin.